Idén a tavalyinál jelentősen kisebb árvaszúnyograjzás várható a Balatonnál - közölte a Balatoni Limnológiai Kutatóintézet a Facebook-oldalán hétfőn.
A közlekedés rendjéről szóló jogszabály több rendelkezését is megsértjük, ha behavazott autóval indulunk el reggel. Egy ilyen helyzetben a szabálysértési bírságon túl, még a KGFB-bónuszunkat, illetve extrém esetben egy büntetőeljárás megindítását is kockáztatjuk. Mutatjuk a részleteket.
Amikor egy éjszakai havazás utáni reggelen elindulunk a munkahelyünkre kocsival, akkor sokaknak nincs ideje arra, hogy rendesen letakarítsák az autójukat vagy kisteherautójukat. Ez ugyanakkor nagyon veszélyes gyakorlat.
- mondta el dr. Vágány Tamás jogtanácsos, a D.A.S. Jogvédelmi Biztosító Zrt. munkatársa a Pénzcentrumnak.
A jogászt arról a hétköznapi esetről is megkérdeztük, hogy mi történik, ha reggel sietünk és nem megfelelően takarítjuk le a szélvédőnket, majd egy rendőr megállít minket.
- mondta el lapunknak a jogtanácsos.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Fontos tudni, hogy az nincs benne a közlekedés rendjéről szóló jogszabályban, hogy tilos lenne behavazott kocsival közlekedni, de egy ilyen helyzetben mégis megsértünk több alapelvet is.
- Egyfelől veszélyeztetjük mások biztonságát (itt a személyi biztonságon túl a vagyoni biztonságra is kiterjed a jogszabály), mivel nem látunk ki az autónkból, és emiatt balesetet okozhatunk,
- akadályozzuk a forgalmat, hiszen, ha egy mellettünk haladó autó sávot akar váltani, jelentős mértékben kitakarjuk, hogy mi a helyzet a forgalomban mellettünk és mögöttünk, ráadásul
- a járművel nem az időjárási viszonyoknak megfelelően közlekedünk, mivel ebbe az is beletartozik, hogy letakarítjuk az autónkat egy behavazódott reggelen.
Extrém esetben egyébként még büntetőeljárás is indulhat ellenünk. Ez abban az esetben történhet meg, ha a csökkent látótér miatt balesetet okozunk, és ebből fakadóan valaki nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenved. Egy ilyen helyzetben közlekedési baleset okozásával vádolhatnak meg minket - figyelmeztetett a szakember.
-
Európa legnagyobb outdoor és katonai áruháza érkezik Magyarországra (x)
A MILITARY online áruház tovább erősíti európai jelenlétét, és elindította a MILITARY.EU/HU weboldal új, magyar vásárlók számára létrehozott online boltját.
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








