Jön az elektromos Trabant!
Egy német cég azt tervezi, hogy 2012-re ismét életet lehet a volt kelet-német kult-autóba, és kifejleszti a trabant elektromos változatát, elsősorban városi használatra.
Az egykori ndk-s Trabantot 1991-ig Zwickauban gyártották, és hosszú évtizedeken keresztül igazi népautónak számított. A szászországi IndiKar autógyártó azonban most újra életre akarja kelteni az autócsodát, amivel 2012-ben akar piacra lépni.
Azon túl, hogy elektromos meghajtású lesz, a külsején nem sokat szeretnének változtatni, kinézetre a Trabant kombira fog hasonlítani, de a konkrét dizájnt majd csak szeptember közepén megrendezésre kerülő Frankfurti Autókiállításon fogják nyilvánosságra hozni.
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 23. 20:32

Pénzcentrum | 2026. június 23. 19:03

Agrárszektor | 2026. június 23. 20:29




