Még kisebb döccenőt sem okozott a rendszámbizniszben utazó vállalkozások üzletmenetében a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) tavaly nyári nekibuzdulása, mikor a szlovák rendszámmal Magyarországon használt autók szigorú ellenőrzését ígérte - írja a Népszabadság.
A kifejezetten a magyar adójogszabályok kijátszására alakult cégek szerint nemhogy csökkent volna az érdeklődés a Szlovákiában forgalomba helyezett gépjárművek iránt, hanem éppen ellenkezőleg, az elmúlt egy évben még nőtt is a forgalmuk.
A VPOP hamar elvesztette érdeklődését a rendszámüzlet iránt. Egyrészt a határőrségnél úgy ítélték meg, hogy a jelenség messze nem annyira általános, hogy ezért érdemes lenne jelentős erőforrásokat hosszabb ideig lekötni, másrészt a vámhatóság amúgy sem tehet sokat a regisztrációs adó megfizetését így elkerülőkkel szemben. A szervezet ugyanis legfeljebb azokat tudja megszorongatni, akik saját nevükre vásárolt autóval furikáznak. A hatályos jogszabályok szerint a külföldről behozott járművet a tulajdonosnak vagy az üzemben tartónak a behozatalt követő 30 napon belül itthon is forgalomba kell helyeznie, ez az előírás azonban nem vonatkozik a szlovák, vagy német cégen keresztül tulajdonolt autókra.
Az alábbi cikkeinkben bemutatjuk, hogy miként juthatunk szlovák, illetve német rendszámú autóhoz:
Német rendszám az autódra és milliók maradnak a zsebedben
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
-
A fizikai üzletek nem tűnnek el, csak átalakulnak: ők nyerték a Visa Boltok Boltja versenyét
Az online kereskedelem térnyerése nem szorította ki a fizikai boltokat, hanem új pályára állította őket.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Nem elég a Facebook: miért fontos a saját honlap is a magyar mikro- és kisvállalkozások többségénél?
Demján Sándor Program "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" - így élt a pályáazati lehetőséggel négy hazai kisvállalkozó.
-
Magyar trappista: a vásárlók és a tejágazat is jól jár vele (x)
A Sajtszívvel ellátott, hazai trappista megvásárlása kilogrammonként kb. 10 liter magyar tej felvásárlását jelenti a nehéz helyzetben lévő magyar gazdáknak.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







