Megtette a hatását az olajár megállíthatatlan menetelése: a Portfolio.hu értesülései szerint szerdától négy forinttal emeli a MOL a benzin és a gázolaj árát egyaránt. Ez azt jelenti, hogy a dízelesek üzemanyagát már nagykereskedelmi áron is 300 forintért mérik, miközben a kutakon már a benzinből is nehéz lesz 300 forint alatt tankolni.
Hiába gyengült a dollár és erősödött a forint az elmúlt hét folyamán is, a devizaárfolyamok nem tudták ellensúlyozni az olajárak emelkedése miatt a nemzetközi üzemanyagár-jegyzésekben bekövetkezett drágulást. Ennek az lett az eredménye, hogy a MOL a benzin és a gázolaj bruttó nagykereskedelmi listaárának 4-4 forintos emelése mellett döntött, melyet e hét szerdán 0 órától érvényesítenek.

2008.04.23-tól tehát a benzin nagykereskedelmi listaára 284.4 forint lesz a MOL-nál, miközben a gázolaj literjét 299.9 forintért mérik. A fogyasztók nyelvére lefordítva ez azt jelenti, hogy újra nagyítóval kell majd keresni azokat a kutakat, ahol még 300 forint alatt van a benzin, a gázolajat pedig inkább már csak 315 forint/liter körül tankolhatjuk.
![]() |
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
![]() |
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.









