Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén.
Nem terveznek semmit eltüntetni a kínálatból azért, mert az esetleg a gyermekvédelmi törvény betűjével ellentétes.
Nincs a tervek között, hogy bármelyik könyvet is kivegyék a kínálatból azért, mert a gyermekvédelmi törvény értelmében fólióval kell ellátni - reagált a Libri a tegnap felröppent hírekre, írja a 24.hu.
Egy hete nagy felzúdulást keltett, mikor egy fiataloknak szóló képregényt az üzletlánc munkatársai fóliába csomagoltak azért, mert abban meleg karakterek szerepelnek: akkor azzal indokoltak, hogy ellenkező esetben büntetést kaptak volna. A gyermekvédelmi törvényben valóban szerepel, hogy a hasonló tartalmú könyveket (és újságokat) fóliával kell ellátni. A nemrég tulajdonosváltáson átment könyvlánc most tagadta, hogy a törvénynek való megfelelés miatt a kínálat átnézésén és szortírozásán gondolkodnának.
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








