Egy friss felmérés szerint a hazai családok többsége idén is közös programokkal és kisebb meglepetésekkel készül a gyereknapra.
Évek óta a kihalással küzd Bormida, ahol azt találták ki, hogy az olcsó lakbér mellett még költzési támogatást is adnak, aki a falucskát választja új otthonának.
Már évek óta a kihalással küzd Bormida falva, ezért az ide költözőknek nemcsak olcsó lakhatást, hanem 622 ezer forintnak megfelelő eurót is kaphatunk (2000 euró). Az észak-olasz falucskában csak 394-en élnek és a népesség folyamatosan csökken, ezért találták ki a helyiek, hogy fizetnek azoknak, akik odaköltöznek.
A falu egyébként nincs messze a tengerparttól és az Alpok vonulataihoz sem kell sokat utazni. Két féle otthonból választhatunk: egy szerényebb, havi 50 euerósat (kb. 15 ezer forint) vagy egy fényűzőbb 120 eurósat (kb. 37 ezer forint).
(Guardian)
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







