Több hullámban érkezhet csapadék, a hőmérséklet sokfelé fagypont közelében marad, és a szél is élénkülhet.
Szombaton egy hidegörvény alakítja időjárásunkat. Délnyugaton zártabb felhőzet mellett délután is számíthatunk esőre, záporokra. Máshol többnyire gomolyfelhők borítják az eget, melyekből elszórtan alakulhatnak ki záporok, zivatarok. Az északias szél mérsékelt, helyenként élénk lesz, de zivatarok környezetében erős, viharos széllökésekre is készülhetünk. Napközben 26-32 fokot mérhetünk.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetése szerint, szombaton délnyugaton az eső, zápor mellett, másutt a napközben megnövekvő gomolyfelhőzetből helyenként (jobb eséllyel eséllyel az északkeleti határvidéken, Dunántúl középső tájain, Duna-Tisza közén) kialakulhat zivatar. A délnyugati határ közelében 20 mm feletti csapadék is hullhat. Vasárnap délután, este az országban (valamivel jobb eséllyel északnyugaton, illetve az Alföldön) helyenként szintén kialakulhat zivatar. A zivatarokat átmeneti intenzív csapadék, kisebb méretű jég, szélerősödés, főként vasárnap délután az Alföldön néhol 60 km/h feletti szél kísérheti -írja az OMSZ jelentése
Ilyen lakásokban senyvednek magyarok milliói: siralmas a helyzet, ez már tényleg a lakáskatasztrófa?
Magyarország lakóingatlan-állományának jelentős része energetikailag korszerűtlen.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







