2025-re világszerte tovább emelkedtek a városi lakhatási költségek, a drágulás Budapesten is egyre érezhetőbb.
Az FHB Bank tapasztalatai szerint jelentős az érdeklődés a július 1-jétől hatályos új lakástámogatási rendszer, a családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) iránt, amely a korábbi "szocpolt" váltja fel - mondta Tokodi Gábor, az FHB vezérigazgató-helyettese hétfőn este az M1 aktuális csatornának.
Közel 20 ezer olyan regisztrált ügyfele van a banknak, aki érdeklődött a megújult szocpol támogatás iránt, a tavalyi második félévtől folyamatosan nő az érdeklődés - közölte a vezérigazgató-helyettes. Hozzátette, annak is szerepe lehet ebben, hogy az elmúlt négy-öt évben jelentős mértékű halasztott igény halmozódott fel.
A CSOK 500 ezertől 3,25 millió forintig terjedő támogatást jelent a gyermekek számától, a lakás nagyságától és az ingatlan energiahatékonyságától függően. A korábbi rendszer két fontos ponton bővült: már egy gyermek, vagy annak vállalása esetén is igénybe lehet venni, továbbá már nemcsak új, hanem használt ingatlan vásárlására, bővítésre is kérni lehet. A szaktárca korábbi tájékoztatása szerint a lehetőséggel éves szinten várhatóan mintegy 12 ezer család tud majd élni. Az idei évi költségvetésben 4 milliárd, a jövő éviben 9,5 milliárd forintot biztosítottak a CSOK-ra, de a keret felülről nyitott.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







