Tömeges rosszullét miatt ürítették ki a nagykanizsai Kőrösi-iskolát kedden, ahol több tucat diák mutatott egészségügyi tüneteket.
Már csak néhány napig igényelhetik az óvodás gyerekek szülei az iskolakezdés halasztását. A határidő január 18., azaz jövő csütörtök. 2020. óta a szülők kérésére az Oktatási Hivatal dönt arról, iskolaérett-e egy óvodás- derül ki az RTL Híradó riportjából.
2020-tól tanköteles minden gyerek, aiki az év augusztus 31 előtt 6 éves lesz. Év halasztást csak a szülők kérvényezhetnek, kivétel, ha valamilyen a tanulást vagy integrációt megnehezítő körülmény adódik. A kérvényt az Oktatási Hivatal bírálhatja el. Az RTL által megkérdezett óvónő elmondása szerint ez azért nem túl előnyös, mert a szülők igen más aspektusból, más körülémények közöztt ismereik a saját gyermeküket és célravezetőbb lenne, ha a szakamber dönthetné el, hogy mi lenne célravezető a gyermeknek.
Nahalka István oktatáskutató szerint jelentősen nőtt azoknak az eseteknek a száma, amikor a gyerekek túl korán kerülnek iskolába és véleménye szerint nem előnyös, hogy központosították ezt a döntést. Ez akkor lenne a legideálisabb, ha a szülők és aszakemebrek együtt hoznák meg ezt a döntést. Már csak néhány napig igényelhetik az óvodás gyerekek szülei az iskolakezdés halasztását. A határidő január 18., azaz jövő csütörtök.
Tavaszi szünet 2026: mikor lesz és meddig tart a húsvéti szünet? Itt az összes iskolai szünet dátuma
Mikor lesz pontosan a tavaszi szünet, mikor lesz a húsvét 2026-ban? Mutatjuk, hogyan alakul a további iskolai szünetek rendje a 2025/2026-os tanév során.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








