Harmadfokú hőségriasztást rendeltek el az egész ország területére csütörtöktől.
Letartóztattak Thaiföldön egy telefonos ügyfélszolgálati központot üzemeltető bűnözői csoportot, amelynek tagjai az Egyesült Államokban élő idős emberektől csaltak ki pénzt több mint 3 milliárd bát (31 milliárd forint) értékben - közölték a helyi hatóságok szerdán.
A thaiföldi rendőrség tájékoztatása szerint a csalók azt mondták az áldozatoknak: különböző rendvédelmi szervek dolgozói, és pénzmosás gyanúja miatt arra kérték a megtévesztett, idős embereket, hogy utalják át nekik a pénzüket ellenőrzés céljából. Ezenfelül több áldozat számítógépét is feltörték. A csalók fő célpontjai az Egyesült Államokban élő idős orvosok, professzorok és üzletemberek voltak.
A thai hatóságok négy tartomány összesen kilenc helyszínén tartottak razziát, és a bűnözői csoport 21 tagját tartóztatták le. A razzia során lefoglaltak 162 bankszámlát, számos mobiltelefont, két autót, egy fegyvert és több ingatlant is. A rajtaütésekben amerikai ügynökök is részt vettek.
A gyanúsítottakat, köztük 5 indiai és 15 thaiföldi állampolgárt egyebek között bűnszervezetben való részvétellel, pénzmosással és csalással vádolják. A csalók az idős emberektől kicsalt pénzt ékszerboltokon, éttermeken és szórakozóhelyeken keresztül mosták tisztára. A hatóságok szerint a bűnbandát indiai állampolgárok vezették, akik Thaiföldön, Kambodzsában, Szingapúrban, Malajziában, Lengyelországban és Hongkongban is rejtegették vagyonukat.
A csalásra az amerikai titkosszolgálat és a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) ügynökei hívták fel a thai hatóságok figyelmét, miután hasonló bűncselekményekkel több mint 3 milliárd dollárt zsákmányoltak csalók 2020 és 2021 között.
Meghökkentő igazságra derült fény: ezért kapnak sokkal kisebb nyugdíjat a magyar nők, mint a férfiak
A nők átlagos keresete Magyarországon továbbra is elmarad a férfiakétól, ami hosszú távon a nyugdíjakban is jelentős különbségeket eredményezhet.
Nyugdíj utalás 2026 július: korábban jön a júliusi nyugdíj, itt a hivatalos nyugdíjfolyósítási dátum
Azok, akik postán kapják a nyugdíjat, 2026 júliusában is a Magyar Posta által kiadott kézbesítési naptárban megjelölt napon számíthatnak a nyugdíj érkezésére.







