Fellázadtak az orvosok az új egészségügyi törvény miatt: kemény lépésre készülnek
Az új egészségügyi törvény és az ágazat átalakítását célzó rendeletek miatt az orvosok kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek és sérül az autonómiájuk
Az új egészségügyi törvény és az ágazat átalakítását célzó rendeletek miatt az orvosok kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek és sérül az autonómiájuk
Az Orvosi Kamara alelnöke szerint jelenleg az orvosok plusz egy hónapot dolgoznak ingyen, a szakdolgozóknál még rosszabb a helyzet.
Hazánkat is elérte a súlyos gyógyszerhiány, gyakran használt orvosságból egyszerűen nincs a patikákban.
Egy eddig nem azonosított, az egész agykéregre jellemző működési elvet írtak le kutatók, amely hozzájárul a tanulás korai fázisának sikerességéhez.
Február 4-én a rendkívüli Országos Küldöttközgyűlésen döntenek az orvostársadalom közös fellépésének formájáról.
Megnéztük, mennyire tartják magukat egészségesnek a magyarok az Európai Unió más tagállamaihoz képest.
Az orvoshoz fordulók közül a betegek 30,5 százaléka gyerek, 33,9 százaléka 15-34 éves, 25,0 százaléka 35-59 éves, 10,6 százaléka 60 éven felüli felnőtt volt.
A parlament tegnap délután 136 igen és 56 nem szavazattal, 1 tartózkodás mellett elfogadta az egészségügyi átalakításról szóló törvénycsomagot.
4500 orvos kész letétbe helyezni a felmondását az egészségügyi átalakítások miatt - mondta a Magyar Orvosi Kamara alelnöke.
Szeptemberben már 8 ágazatban haladta meg a félmillió forintos nemzetgazdasági átlagot a bruttó keresetek értéke.
A következő években Magyarország számos egészségügyi, gazdasági és szociális krízissel nézhet majd szembe.
A bélrendszer lehet azért a felelős, hogy a covid-fertőzésen már átesettek más betegségekre is fogékonyabbak lehetnek.
Ortopéd szakorvosokat vett őrizetbe a rendőrség, mert a gyanú szerint csaknem háromezer ember személyes adatával visszaélve írtak fel gyógyászati segédeszközöket.
Az vevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint október 30. és november 6. között az országban 11 400-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.
Emellett megszüntetnék az 1200 főnél kisebb körzeteket érintő praxisokat, az ügyeletet a mentőszolgálat szervezné meg.
Brutális hiány van háziorvosokból, a praxisok több mint tizede betöltetlen az országban - emeli ki a Gazdaságkutató Intézet legfrissebb elemzése.
Az RTL Híradónak nyilatkozó főorvos úgy látja: a kórházak nem sok mindenen tudnak spórolni.
Októberben már a kormány elé kerülhet az egészségügy átalakításának programja, melyről az ígéretek szerint egyeztetni fognak a Magyar Orvosi Kamarával.
A munkaerőhiány továbbra is megoldatlan probléma, különösen a szakdolgozók esetében, többek között erről is beszélt a Magyar Kórházszövetség elnöke.
Az álhírek terjedése alkalmazkodásra készteti a magyar hírfogyasztókat is.