7 °C Budapest
Home Finance And Saving Money. Two Mature Adult Women With Short Haircut Standing At Home, Learning About Investment Business And Interested About Financial Data Documents. Real LGBTQIA+ People, Ambient Light, Copy Space

Így hatnak Trump vámjai a magyar befektetésekre: sokan húzhatták le a rolót?

MTI
2025. április 9. 19:23

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2301,94 pontos, 2,69 százalékos csökkenéssel, 83 392,57 ponton zárt szerdán.

A részvénypiac forgalma 23,8 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest. Muhi Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője elmondta: az Amerikai Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi háború tovább eszkalálódott, ennek hatására minden jelentősebb tőzsdeindex zuhant.

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat a BUX-ot is lehúzta. A vezető részvények közül a nap vesztese a Magyar Telekom volt, de a Mol, az OTP és a Richter is jelentősen gyengült, a forgalom pedig kiugró volt a magyar tőzsdén - jelezte.

A Mol 90 forinttal, 3,08 százalékkal 2830 forintra csökkent, 2,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 570 forinttal, 2,43 százalékkal 22 900 forintra esett, forgalmuk 15,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 74 forinttal, 4,77 százalékkal 1476 forintra gyengült, forgalma 2,0 milliárd forint volt.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A Richter-papírok árfolyama 150 forinttal, 1,46 százalékkal 10 090 forintra csökkent, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 8149,24 ponton zárt szerdán, ez 228,4 pontos, 2,73 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
ChikansPlanet  |  2025. december 5. 09:23
A Föld szinte minden szegletét beborítja a műanyag, a tengerpartoktól a hegycsúcsokig. Az egyszer ha...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31