Teamwork with price chart analyzes business people on the table at the conference room.

Jó hír a befektetőknek: emelkedéssel indulhat a BÉT

MTI
2024. november 22. 09:43

Emelkedéssel nyithat pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.

A BÉT részvényindexe, a BUX 132,42 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 79 229,24 ponton zárt csütörtökön. Czibere Ákos kommentárjában azt írta, hogy az európai határidős árazások alapján emelkedéssel kezdődhet a kereskedés.

A vezető részvények közül a magyar olajipari vállalat árfolyama visszaesett az 1683 forintos szint alá, ami most ellenállást képez, míg támaszt a 30 és 50 napos mozgóátlag ad 2642-2644 forint között. A Mol árfolyama 14 forinttal, 0,52 százalékkal, 2676 forintra csökkent csütörtökön, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP átlépte a 21 534 forintnál látható ellenállást, 22 ezer forintnál látható a következő meghatározó szint. Csütörtökön az OTP-részvények ára 90 forinttal, 0,42 százalékkal, 21 600 forintra erősödött, forgalmuk 7,6 milliárd forintot tett ki.

A Richter folytatta az emelkedést, a 30 és az 50 napos mozgóátlagok képeznek jelenleg ellenállást 10 890 és 10 916 forint között, támasz 10 591 forintnál látható. A Richter-papírok árfolyama csütörtökön 20 forinttal, 0,19 százalékkal, 10 810 forintra emelkedett, a részvények forgalma 885,5 millió forintot ért el.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A Magyar Telekom részvényei az 1226 forintos ellenállás fölött zártak, további ellenállás 1253 forintnál látható. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 0,99 százalékkal, 1228 forintra nőtt, forgalma 1,3 milliárd forint volt.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2025. január 18. 19:07
Volt a héten egy köröm a MARA-ban, hétfőn vettem 16,9 dolláron és pénteken eladtam 20-on, kicsivel t...
Holdblog  |  2025. január 18. 12:24
A tőzsdei világbajnokságnak nincs győztese. A sportban nagyjából csak a győzelem számít. Ellenben a...
MEDIA1  |  2025. január 17. 18:12
Az állami M1 hírcsatornán több alkalommal és több műsorvezető is azt állította az elmúlt napokban, h...
ChikansPlanet  |  2025. január 17. 10:24
A világ vezető klímatudósai arra figyelmeztetnek, hogy a Golf-áramlat és az Észak-atlanti-áramlat re...
Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Könnyek, sírás, meghatottság - így reagáltak, akik névre szóló dalt kaptak ajándékba (x)

Most bárki ajándékozhat személyre szóló dalt karácsonyra bármelyik szerettének. A SONG4U a mesterséges intelligenciát és személyes történeteket ötvözve készít egyedi dalokat.

Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. január 19. vasárnap
Sára, Márió
3. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. január 18. 19:20
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33