A részvénypiac forgalma 35,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 433,84 pontos, 0,58 százalékos emelkedéssel, 75 170,39 ponton zárt szerdán.
A részvénypiac forgalma 15,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest. Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta: az OTP és a Magyar Telekom húzta a BUX-ot, különösen a kereskedés végén, a Mol és a Richter mínuszban zárt. Az elemző szerint az európai tőzsdéken vegyes, inkább negatív volt a hangulat, az Amerikai Egyesült Államokban pedig iránykeresés látható, ezért fordulhatott a befektetők figyelme a jobb hozamokat ígérő piacok felé.
A Mol 12 forinttal, 0,45 százalékkal 2 640 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 375 forinttal, 1,97 százalékkal 19 385 forintra erősödött, forgalmuk 10,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 22 forinttal, 2,06 százalékkal 1 090 forintra nőtt, forgalma 1,5 milliárd forint volt.
JÓL JÖNNE 10 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 10 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 210 218 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 9,97%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank (THM 10,22%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 1,25 százalékkal 11 090 forintra esett, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
A BUMIX 6700,91 ponton zárt szerdán, ez 2,55 pontos, 0,04 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







