A részvénypiac forgalma 52,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 190,97 pontos, 0,42 százalékos emelkedéssel 45 419,78 ponton zárt pénteken.
A részvénypiac forgalma 4,1 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta a kedvező nemzetközi hangulat hatására emelkedett a BUX-index, amely az egész hetet tekintve jól teljesített és nagyjából 3,5 százalékkal erősödött. A vezető részvények - az OTP kivételével - hangulatvezérelten haladtak pénteken - fogalmazott.
A kisebb részvények közül a Masterplast részvényei 1,81 százalékkal 3790 forintra gyengültek miután az építőanyagokat gyártó vállalat pénteken bejelentette, hogy csökkentette 2022-es eredmény-előrejelzését, mert a negyedik negyedévben kedvezőtlenül érintették a cég gazdálkodását a magas alapanyagárak és a devizaárfolyam-változások.
- A Mol 30 forinttal, 1,15 százalékkal 2648 forintra erősödött, 869,7 millió forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,09 százalékkal 10 775 forintra csökkent, forgalmuk 1,8 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 7,0 forinttal, 2,01 százalékkal 355 forintra nőtt, forgalma 210,4 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 20 forinttal, 0,24 százalékkal 8420 forintra emelkedett, a részvények forgalma 854,6 millió forintot ért el.
A BUMIX 3686,29 ponton zárt pénteken, ez 10,41 pontos, 0,28 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








