17 °C Budapest

Mit ad a bank? A csökkenés hónapja...

Pénzcentrum
2008. január 2. 16:00

Lakossági betétek Az idei év tizenegyedik havában a háztartások számára kínált lekötött forintbetétek átlagos kamata éven belüli lejáratra emelkedett, ezzel szemben ugyanezen időtávon az euroban elhelyezett betétekért kisebb kamatot kapunk, mint az előző hónapban. Éven túl lekötött forintbetétek esetében mérséklődött az átlagos kamatláb. A vállalkozások esetében a látra szóló és folyószámlabetétek kamatlába mérséklődött, mindkét devizanemben - derül ki a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adataiból.

Háztartások

A háztartásoknak kínált, forintban denominált, látra szóló és folyószámlabetétek átlagos kamatlába a 2007-es év novemberében 2,68 százalékot tett ki (előző hónapban 2,81 százalék volt). Az ugyanilyen típusú, de euróban denominált betétek átlagos kamatlába a tizenegyedik hónapban 1,05 százalékos volt (szeptemberben 0,96 százalékot tett ki).

A forintban denominált lekötött betétek kamatlába éven belüli lejáratra 56 bázisponttal emelkedett 6,90 százalékra. Éven túli lejáraton ezzel szemben mérséklődött az átlagkamat az előző hónaphoz képest, hasonlóan az éven belül lekötött eurobetétek hozamához.



Az éven belül lekötött betétek új szerződéseinek értéke tovább folytatta a nyáron megkezdett emelkedést a forintban, denominált szerződések esetén. Az eurobetéteknél, valamint az éven túl lekötött forintbetéteknél ezzel ellentétes a tendencia.

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Mit kapnak a vállalkozások?

Vállalkozások betétei

A vállalkozások látra szóló és folyószámlabetéteinek átlagos kamatlába csökkenésnek indult, forintbetétek esetében 22 bázisponttal 2,26 százalékra. Az euroban denominált betétek esetében a szeptemberi, 1,06 százalékos értékre süllyedt vissza az átlagkamatláb az októberi kiugrás után.

PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. április 27. 08:29
Az úgynevezett kiemelt kockázatú betegségek biztosítása egyre fontosabb szerepet tölt be a modern pé...
MEDIA1  |  2026. április 25. 21:42
A Fidesz-közeli TV2 Csoport után a Balásy Gyula kormányközeli milliárdos nevével fémjelzett Lounge G...
Holdblog  |  2026. április 25. 09:18
Az új kőolaj-beruházásoknak és az eletrifikációnak is új löketet adhat a közel-keleti háború. Mivel...
ChikansPlanet  |  2026. április 24. 08:00
Egy évtizede még a kihalás fenyegette Szardínián a griffon keselyűket, számuk azonban egy friss méré...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 27. hétfő
Zita
18. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?