Sokan úgy vélik, hogy a home office ritkulni fog, a munkavállalók kétharmada szerint a jövőben egyáltalán nem lesz lehetősége rá.
Sehol sem állunk az uniós átlaghoz képest, legalábbis a minimálbérek alapján. Az Eurostat legfrissebb adatai szerint míg a legmagasabb összegű minimálbér több mint bruttó 600 ezer forint, addig nálunk ez az összeg 105 ezer forint. Az adatokból kiderül az is, hogy az átlagminimálbér az EU-ban 250 ezer forint körül van.
Bár az utóbbi években emelkedett a magyar minimálbér összege, még mindig a legrosszabbak közé tartozunk az Európai Unióban. Átlagosan 250 ezer forintnak megfelelő euró az uniós átlag, ehhez képest mi csak bruttó 105 ezer forintot viszünk haza.
Az uniós bérek
A huszonkét vizsgált ország közül (a többi országban nincs törvényben meghatározott minimálbér) Magyarország az utolsók közt kullog, csak Csehországban, Litvániában, Romániában és Bulgáriában alacsonyabb a minimálbér. A legjobban a Benelux Államok lakosai járnak, Luxemburgban 1923, Belgiumban és Hollandiában pedig 1502 euró a havi minimálbér összege. Ez azt jelenti, hogy 500 ezer forint körüli a legrosszabb fizetés, amit hazavihetnek.
A magyar bérek
Magyarországon 2015-től a bruttó minimálbér összege 105 ezer forint, ami azt jelenti, hogy 68 775 forint lehet az a legalacsonyabb nettó munkadíj, amit egy bejelentett munkavállaló kaphat. Bruttó heti bérünk így 24 160 forint, órabér esetén pedig ez az összeg 604 forint.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Bár ez még mindig iszonyú kevésnek tűnik, az elmúlt években gyorsan növekedett ez az összeg. 2000-ben például még csak bruttó 25 500 forint volt a minimálbér. 2008-ban annyi volt a bruttó összeg, mint most a nettó, 69 ezer forint. 2012-ben pedig már 93 ezer forintot lehetett hazavinni.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- Vita az infációról, a háborúról és az akkumulátorgyárakról – reakciók a miniszterelnök felszólalására
- Az ügyészség közölte: halálos csapda várta a rendőröket Esztergomban
- Semjén Zsolt a teremtésvédelemről: a zöld ideológia "természetellenes dolgokat" propagál
- "Igazságosan" kellene elosztani a menekülteket az EU-ban - mondta a német miniszter
- Folytatódik az üzengetés Kína és Európa között
- Összekapott Németországgal Lengyelország a választás előtt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


