Továbbra is kitart a közösségi közlekedés adó bevezetése mellett a Rogán Antal frakcióvezető-helyettes által vezetett kormánypárti csoport. A korábban javasoltnál azonban jelentősen alacsonyabb mértékben, országosan egységesen 0,25 százalékában határoznák meg az adó mértékét.
Mint azt korábban a Pénzcentrum.hu megírta, kiverte a biztosítékot a vállalkozói érdekképviseleteknél Rogán és több kormánypárti országgyűlési képviselő és egyben önkormányzati tisztségviselő által szorgalmazott közösségi közlekedési adó ötlete. A jövő évi adótörvény-csomaghoz beterjesztett módosító indítványban a képviselők azt szorgalmazták, hogy a budapesti és az agglomerációban működő cégeknek, egyéni vállalkozóknak a korrigált nettó árbevételük 1, a vidéki településeken tevékenykedőknek pedig 0,5 százalékát kelljen a közösségi közlekedés támogatásának címén befizetniük.
A javaslatot élesen bírálták a vállalkozói érdekképviseletek, hozzátéve, hogy korábban egyetlen érdekegyeztető megbeszélésen sem esett szó az új adónem bevezetéséről.
KATTINTS! Újabb pofon a vállalkozásoknak - Jön a közösségi közlekedési adó
A kormánypárti képviselők kapcsolódó módosító indítványt nyújtottak be a parlament elé, amelyben jelentősen csökkentenék az általuk korábban szorgalmazott adó mértékét. A javaslat szerint országosan egységesen 0,25 százalék lenne a közösségi közlekedési adó mértéke. Az indoklás szerint a módosítás az adó mértékének a gazdaság élénkítésére vonatkozó kormányzati célkitűzésekkel történő összhangjának megteremtését célozza.
A képviselők szerint a bevezetni javasolt közösségi közlekedési adó — még az eredeti módosító javaslathoz képest csökkentett adómérték alkalmazása esetén is — képes jelentős mértékben orvosolni Budapest és agglomerációja, a megyeszékhelyek és megyei jogú városok, továbbá más helyi tömegközlekedést fenntartó települések mára helyi szinten megoldhatatlanná vált finanszírozási problémáit.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A hírek szerint az eredeti módosító javaslatot nem támogatta a kormány. Kérdéses, hogy az alacsonyabb adómérték átmegy-e a rostán.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Fordulat Németországban: szárnyalnak a Zöldek, erősödnek a konzervatívok
- Gálfi Dalma két meccslabdáról esett ki Párizsban
- Kiss Norbert éllovasként érkezik a Hungaroringre
- Ellepték a hajók a Dunakanyart
- Francia miniszter: nem szabad hazugságokkal hitegetni az ukránokat
- A 400 forintos fagylalt lett a jeges valóság
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


