Eldőlt: megszűnik az eva, de nem lesz közlekedési adó

Pénzcentrum
2011. november 3. 10:03

A kormány végleges döntése szerint meg fog szűnni az egyszerűsített vállalkozói adó, és az is eldőlt a mai kormányülésen, hogy nem vezetik be a közösségi közlekedési adót. Közben megjelent a költségvetést módosító kormánypárti javaslatok első nagyobb hulláma - írja a Népszabadság.

Nem fér össze a kormány adóegyszerűsítést célzó gazdaságpolitikájával az egyszerűsített vállalkozói adó, ezért annak megszüntetését támogatja a kabinet - ilyen döntés született a mai kormányülésen a Népszabadság értesülése szerint. A dolog pikantériája, hogy a parlament költségvetési bizottsága szintén mai ülésén nem támogatta Koszorús László fideszes képviselő ez irányú javaslatát, holott a Nemzetgazdasági Minisztérium jelen lévő államtitkára, Balog Ádám a javaslat mellett foglalt állást. Reggel még Lázár János fideszes frakcióvezető is úgy nyilatkozott, hogy az evára szükség van.

Arról, hogy egy lépésben jövőre, vagy több évre elnyújtva történjen meg az adó kivezetése, nem született döntés. Úgy tudjuk, erről még tárgyalásokat akar folytatni a kormány. A tegnapi ülésen egyébként az is eldőlt, hogy jövőre nem lesz közlekedési adó. Fideszes képviselők tettek arra indítványt, hogy a közösségi közlekedés forrásainak megteremtése érdekében a korrigált árbevétel 1 százalékát kitevő adót fizessenek a vállalkozások. A Népszabadság információi szerint azért, mert a vállalkozások terheinek további emelkedése szintén nem fér bele a kormány adópolitikai elképzeléseibe.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
legacykft  |  2025.12.12 17:12
Mostanában egyre több helyen futok bele a felvásárlásba, mint témába. Szervezetfejlesztőként és magá...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 16. kedd
Etelka, Aletta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?