A következő két hónapban a kormány lecseréli az állami adóhivatal felső vezetését - írja a Nemzetgazdasági Minisztérium közlésére hivatkozva a Magyar Nemzet.
Az adóhivatal vezetésének leváltása során nem csupán Szikora János APEH elnöktől, hanem az elnökhelyettesek közül is többektől megválik a minisztérium. A személycserék pontos időpontjáról részleteket még nem lehet tudni, azonban Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a lap információi szerint a lehető legkorábbi időpontban szeretné a vezetőváltást végrehajtani, ezért még szeptember előtt lecserélik az APEH irányítását. Sem a következő APEH-elnök, sem pedig az új elnökhelyettesek neveit nem közölte a minisztérium.
Az APEH felsővezetése jelenleg öt főből áll. Szikora János elnök alatt három elnökhelyettes, Jacsó Tamás, Mogyorósiné dr. Gábor Hajnalka és Varga Lászlóné, valamint Kiss Ferenc gazdasági vezető dolgozik.
A leváltással kapcsolatban a minisztérium sajtóosztálya úgy nyilatkozott, hogy jogértelmezési probléma akadt Szikora János elbocsátása körül. Az APEH elnökének megbízatása ugyanis egy 2007-es jogszabály szerint határozott idejű, és a jelenlegi elnök esetében 2013-ig szól. Ugyanakkor Szikora közszolgálati jogviszonya határozatlan idejű, és egy napokban elfogadott törvény alapján ez két hónap felmentési idővel indoklás nélkül megszüntethető - írja a lap.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








