6 °C Budapest

Hova küldjed az adóbevallásod? Itt az APEH címlistája!

2010. április 29. 04:32

Az előző évi jövedelmekre vonatkozó személyi jövedelemadó-bevallásokat idén is legkésőbb május 20-áig kell postára adni, vagy az Ügyfélkapun keresztül elektronikusan elküldeni. Az APEH külön közzétette azokat a postacímeket, melyekre az adóbevallásra kötelezettek címezni tudják a bevallási borítékukat.

A címlista csak azok számára fontos, akik nem elektronikusan küldik el az APEH-hoz bevallásukat, vagy nem az adóbevallási egységcsomagban kiküldött (előre címzett) borítékokat használják. Azok az adózók, akik nem kaptak bevallási csomagot, de papír alapú, kézzel kitöltött bevallást kívánnak benyújtani, a 0953-as bevallási íveket ingyenesen elérhetik bármelyik APEH Ügyfélszolgálati Irodában, a bevallások postai feladása ingyenes.

A bevallásukat számítógéppel kitöltő adózók a 0953-as elektronikus bevallási nyomtatványt erre a linkre kattintva érhetik el az APEH honlapjáról. A számítógéppel kitöltött és kinyomtatott bevallások is feladhatók postai úton, azonban az ügyfélkapus postázás - különösen el az utolsó napokban - gyorsabb. A bevallások elektronikus benyújtásához szükséges Ügyfélkapus regisztrációról részletesebben a következő cikkben olvashatsz: Nyolc hiba, amit ne kövess el az adóbevallásodban!

Az szja-bevallásokat a következő postacímekre küldheted (nagyításért kattints a képre):

Kattints a nagyításért

 

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.03 14:08
Az év végi időszak gyakran jár a szokásosnál nagyobb munkahelyi terheléssel. Ha azonban sikerül jól...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 10. szerda
Judit
50. hét
December 10.
Az emberi jogok napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 10. 10:31