A gyorsétterem-láncok egyre nagyobb előszeretettel alkalmaznak 60 év feletti munkavállalókat. A McDonald's egyik vezetője szerint a vendégek kimondottan igénylik, hogy ne csak fiatalok legyenek az éttermekben.
A McDonald's nemrég felkérte a Lancaster University Management School-t, hogy végezzen fogyasztói felméréseket 400 brit éttermében. Az eredmény különös megállapításokat hozott: a fogyasztók 20 százalékkal elégedettebbek azon éttermekkel, ahol a dolgozók vagy a vezetés tagjai között 60 év felettieket is vannak.
David Fairhurst, a brit McDonald's személyzeti vezetője szerint az ideális az, amikor a fiatal és az idős munkatársak hatékonyan tudnak együtt dolgozni. Ez ugyanis egyértelmű profitnövekedést eredményez, hiszen a felmérésben említett 20 százalékos elégedettség-növekedés már a bevételben is egyértelműen kimutatható.
A szakember szerint az idősek előnye a több évtizedes munkatapasztalat, a könnyebb kapcsolatteremtés, hatékonyabb kommunikáció, és a munkahelyi normákhoz való könnyebb igazodás. Sőt, a fiatalabb kollégákat is inspirálja, ha egy idősebbel dolgozhatnak együtt.

A világ legnagyobb étteremláncának 119 országban összesen mintegy 400 ezer dolgozója van. A brit éttermekben dolgozók 60 százaléka 21 év alatti, és mindössze ezren vannak, akik 60 év felettiek. A legidősebb McDonald's munkatárs egy 83 éves matróna, aki az étteremlánc egyik Southampton-i egységében dolgozik.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








