30 °C Budapest

Minden harmadik cég bért akar csökkenteni!

Pénzcentrum
2009. január 23. 08:30

Vezetői szinteken a bérek befagyasztásával, a posztok számának csökkentésével, kulcsmunkatársak estén a változóbér csökkentésével, míg minden egyéb munkavállaló estében a bérek, juttatások átalakításával reagálnak a cégek rövid távon a válságra - írja a Világgazdaság.

A Hewitt Humántanácsadó Kft. tavaly október-novemberben, negyven hazai vállalattal készített felmérése alapján a cégek több mint fele költségcsökkentést tervez, ugyanennyien ezt bérek csökkentésével érnék el.

A Hewitt tanácsai alapján hat területre kell a cégeknek koncentrálniuk, ha át akarják vészelni a nehéz időket: a szervezeti kommunikációra, a javadalmazásra, létszámcsökkentésre, vezetők támogatására, tehetséggondozásra és a lojalitás fokozására.

Tízből hét vállalat az alkalmazottak motiválására, elkötelezettségük erősítésére nagy hangsúlyt fektet, különösen a kommunikációt illetően. Ezt a Hewitt is fontosnak tartja, hiszen a munkavállalóknak tisztában kell lenniük javadalmazásukat illetően.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.08.18 07:36
A férfiakat érintő daganatfajták közül a prosztatarák a második leggyakoribb, csak a tüdőrák előzi m...
laskainelli  |  2026.08.16 17:01
Amikor valaki folyamatosan azt kapja a társától, hogy nem elég jó, amit csinál, ő maga sem elég érté...
legacykft  |  2026.08.14 14:05
Amikor egy hete a Spiráldinamikáról írtam, azzal fejeztem be a cikket, hogy számomra ez a modell nem...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 20. csütörtök
István
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 20. 07:45