Ma szavaznak arról az adótervezetről, amely jövőre az adóhatósági adómegállapítás (adam) helyébe egy új lehetőséget léptetne, méghozzá az egyszerűsített adóbevallást - írja a Világgazdaság.
Idén alig 14 ezer adózó választotta az adamot, amit jövőre valószínűleg az adóhatóság közreműködésével összeállított adóbevallás vált fel. Ezt azok a magánszemélyek választhatják, akik kizárólag kifizetőtől, ingóságok, vagy ingatlanok, esetleg vagyoni értékű jogok átruházásából szereznek jövedelmet. Egyéni vállalkozók és őstermelők nem vehetik ezt igénybe.
Az APEH az szja csomagok részeként egy nyilatkozatot juttat el az adófizetőknek, amelyben kérhetik a hatóságot, hogy az a nála meglévő adatok birtokában számítsa ki az adófizetési kötelezettségüket. Ezt a nyilatkozatot február 15-ig kell visszajuttatni, a kiegészítő lapokat, amelyben az egyéb adatokat az APEH tudomására hozhatják, május 20-ig kell visszajuttatni.
Természetesen a munkáltatói adómegállapítás, és az önbevallás lehetősége is megmarad.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







