Tegnap nyújtotta be az Országgyűlés előtt lévő adótörvényekhez módosítási javaslatát a gazdasági bizottság, amely jelentős adókedvezmény nyújtásával csalogatná haza a külföldi offshore cégekben lévő tőkét - olvasható a Napi Gazdaságban.
A javaslat benyújtását a Fidesz képviselői is támogatták, így kedvező esetben több tíz milliárd forint térhet haza az állampapírpiacra. Az adókedvezmény feltétele, hogy a hazautalt osztalék vagy tőke legalább felét a cégek, illetve magánszemélyek két évig állampapírba fektessék és ott is tartsák.
A tervezet jelenlegi szövege még nem mondja ki egyértelműen, hogy a befektetés két éven belüli likvidálása esetén ugrik az adókedvezmény, ez azonban jogalkotói szándék. A javaslatban az is szerepel, hogy a kifizetett osztalék forrásával kapcsolatosan az adóhatóság nem indíthat vagyongyarapodási, szja- vagy társaságiadó-vizsgálatot, illetve a hazautalt összeggel összefüggésben utólagos adómegállapítással nem élhet.
Sőt, az adó- és számviteli kötelezettségekkel kapcsolatosan utólag büntetőjogi eljárás sem indítható, ha az adózó megfelel a feltételeknek. A kedvezmény nem alkalmazható a andorrai, a monacói, illetve a liechtensteini offshore cégekre az uniós szankciók miatt, illetve a bűncselekményekből származó jövedelmekre.
Az elképzelések szerint a jövő év júniusáig hazautalt és állampapírba fektetett tőke 75 százaléka leírható a társasági adó, illetve a céges különadó alapjából. Az szja-törvény szerinti 25 százalékos osztalékadót viszont megfizettetnék a jövedelem tulajdonosával.
Drámaian nyílik a bérolló Magyarországon: súlyos, mennyi pénzért robotolnak a legszegényebb dolgozók
Miközben Budapesten közel 600 ezer forint az átlagos nettó fizetés, több megyében alig haladja meg a 360 ezret, és egyes ágazatokban még a 200 ezret...
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








