4 °C Budapest

Elbaltázott pótfelvételi: veszélybe kerül a diákok beiratkozása?

Pénzcentrum
2008. augusztus 29. 09:15

A felsőoktatási intézmények már meghozták a pótfelvételizők felvételéről szóló döntést, melyről az oktatási tárcát is értesítették, a diákok azonban minden bizonnyal a jogszabályban meghatározott határidőig sem tudhatják meg, hogy felvették-e őket - írja a Magyar Nemzet.

A pótfelvételi eljárással kapcsolatos kormányrendelet értelmében a felsőoktatási intézmények a pótfelvételi eredményét csak akkor tehetik közzé, ha az oktatási tárca Oktatási Hivatala megküldi jóváhagyását. Mivel a hivatal nem tudta betartani az előírt határidőt, ezért a felsőoktatási intézmények kénytelenek visszatartani az eredményeket és nem értesíthetik a diákokat.

Az Oktatási Hivatal elnöke szerint a kialakult helyzetére az intézmények a felelősek, volt ugyanis néhány egyetem, mely késve adta le a listákat, sőt olyan is akadt, mely csak most hétfőn nyújtotta be a névsort a hivatalnak.

A késlekedés miatt a diákok problémamentes beiratkozása is veszélybe került, hiszen ehhez az egyetemeknek a jogszabályban meghatározott határidő szerint szeptember 2-ig kellene értesíteniük a diákokat a felvételről, mely időpont már valószínűleg nem tartható.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
legacykft  |  2025.12.12 17:12
Mostanában egyre több helyen futok bele a felvásárlásba, mint témába. Szervezetfejlesztőként és magá...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 18. csütörtök
Auguszta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?