Egyre több panasszal éltek az állampolgárok a duplán kirótt illetéktartozások miatt, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal az informatikai rendszerek nem tökéletes működésével magyarázta a hibát. Az adóhatóság 2007. január elsejétől vette át az illetékügyek intézését, a rendszerek összefésülését követően előfordultak duplikációk - írja a Magyar Nemzet.
A két informatikai rendszer integrálását követően maradtak átfedések, így fordulhatott elő, hogy az ügyfelek többször is kaptak felszólítást ugyanarra az illetéktartozásra vonatkozóan. Az APEH országosan mintegy 13 ezer esetben tartotta vissza a személyi jövedelemadó-visszatérítéseket köztartozás miatt. Az ügyfelek arra panaszkodnak, hogy a tévesen kirótt tartozásokhoz kapcsolódó ügyintézés hosszadalmas és fárasztó.
A korábbi ügyfélszolgálati irodák átalakultak, ezért a hivatal mindenkit arra kér, hogy ügyintézés előtt telefonon, vagy interneten tájékozódjon. A kirendeltségeken dolgozók azt tartják a leggyakrabban előforduló hibának, hogy az ügyfelek nem fizetik meg az illetékelőleget és ez később köztartozásként jelentkezik, ami az szja-visszatérítés letiltásával és késedelmi kamatok kivetésével is járhat.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








