22 °C Budapest

Adócsökkentést sürget az OECD

Pénzcentrum
2008. március 11. 08:15

Az összehasonlító adatok alapján a harminc OECD-országból Magyarország csak Törökországot előzi meg foglalkoztatási-aktivitási mutatójával - derül ki a nemzetközi szervezet elemzéséből. Az OECD javaslata szerint csökkenteni kell a munkaerőköltséget érintő adókat ahhoz, hogy javuljon a munkaerő-piaci helyzet - írja a Magyar Hírlap.

Az összefoglaló szerint a 2006-os adatok azt tanúsítják, hogy a harminc OECD-országból Magyarország csak Törökországot előzi meg az aktivitási rátájával. A munkanélküliségi mutatónk a tizenegyedik legrosszabb helyre sorolja hazánkat. Az OECD szakértői szerint ahhoz, hogy javuljon a foglalkoztatási helyzet, csökkenteni kell a munkaerőköltséget érintő adókat, az állami elvonásokat. A szervezet úgy látja, az eddigi kormányzati intézkedések ezzel ellentétesek.

A szervezet elemzésében rávilágít arra is, hogy a szociális juttatások rendszere sokkal inkább visszafogja a foglalkoztatást, mintsem segítené. Az OECD a szociálisan hátrányos rétegek (mozgássérültek, idősek, alulképzettek) munkaerőpiacra történő visszavezetését ajánlja a képzés, átképzés módszerével. Az oktatási rendszer hatékonyságát is javítani kell, ennek fókuszában a felsőoktatás és a középfokú oktatás áll. Magyar viszonylatban fontos terület a feketegazdaság is, vagyis a járulékfizetők és nem fizetők státusának rendezése. Az OECD az adóadminisztráció szigorítását javasolja.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 12. péntek
Villó
24. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?