Az adóreformok visszavonása mellett a kormány nem ül tétlenül, most egy olyan javaslatot fontolgat, amely szerint bizonyos összeghatár felett a kereskedőknek kötelességük lenne a vásárlást jelenteni az adóhatóság felé, függetlenül attól, hogy mi a vásárlás tárgya, bútor, televízió vagy akár autó...
Az összeghatár ugyan még kérdéses, de a híresztelések szerint mivel külföldön ez 500 euró körül van, várhatóan itthon is ezt a határt húzzák meg, vagy 125 ezer forint körül. Az egész kezdeményezés komoly kérdéseket vet fel. Hogyan oldható meg, hogy a kereskedőknek legyen joga a vásárlók adatait elkérni? Mekkora plusz terhet jelentene ez a kereskedőknek és az adóhatóságnak? Milyen előnnyel járna ez az APEH számára?
A fenti kérdésekkel kapcsolatban Oszkó Pétert, a Deloitte elnök-vezérigazgatóját kérdeztük, aki szerint ennek megvalósításához mindenképpen jogszabály módosításra lenne szükség.
Az értékhatárt tekintve, ha az adóhatóságnak az a célja, hogy újabb adatokat szerezzen a vagyonosodási vizsgálatokhoz, akkor nem biztos, hogy ez a módszer célravezető lehet, mivel a nagyon alacsony határ egy kezelhetetlen adattömeg áramlásának kezdetét jelentené az adóhatóság felé.
A kereskedőknek ráadásul ezek után minden 125 ezer forint feletti vásárlásról az ÁFÁ-s számlát kellene kiállítaniuk, ugyanis ezek az adatok kellenének ahhoz, hogy az adóhatóság hasznosítani tudja a befolyó információkat.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Másik célja lehet viszont a felvetésnek, hogy ezzel a kereskedők számára is nagyon nehezen megvalósíthatóvá válna a számla nélküli, vagyis a feketén történő értékesítés. Egy idegennek feketén eladni bármit ugyanis nagyon nagy kockázatot hordoz, viszont az eddigi kiskapu, miszerint a megvásárolt és kiadott árut visszahozták, és így kikerül a könyvekből, nem lesz megoldható a jelentési kötelezettség miatt.
Nem lehet tudni egyelőre, hogy valóban lesz-e törvényjavaslat a felvetésből, de ha igen, az hihetetlen mértékű többletterhet róna mind a kereskedőkre, mind az adóhatóságra, arról nem is beszélve, hogy aki nyom nélkül szeretné elkölteni a feketén kapott fizetését, az eddig is megtehette, és ezután is meg fogja, csak legfeljebb a határ másik oldalán...
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







