Azok akik már dolgoznak, szinte mindenki úgy gondolja, hogy milyen arany élete is volt főiskola vagy egyetemi hallgatóként. Egész nap semmi dolga nincs egy diáknak, mint hogy szorgalmasan bent üljön az órákon, és tanuljon. Viszont egy most készült felmérés szerint általános téveszme, hogy a diákok munkakerülő, semmittevő életet élnek.
Kiderült ugyanis, hogy sok országban a diákok közel annyi időt töltenekaz iskolában és a könyvtárban, mint a felnőttek a munkahelyen. Az európai adatok alapján a portugál diákok azok, akik a leginkább kitartóak és kötelességtudóak, és heti több mint 40 órát az előadásokon vagy a könyvtárban töltenek.
A legkevésbé lelkesek az angol diákok, akik nem mutatnak túl nagy érdeklődést ha egy ajánlott teszt megírásáról van szó, mégis több mint 25 órát fordítanak a tanulásra, vagy a könyvtárra hetente.
Bár azért akad egy kis probléma is az elmélettel, ugyanis a tanulásra fordított idő, aminek a pontos értéke maguktól a diákoktól származik valószínűleg tartalmazza azt az időt is, amit az egyetem vagy főiskola büféjében töltenek, mert ez gyakorlatilag elválaszthatatlan a tanulási időtől, így nincs kizárva, hogy nagymértékben torzíthatja a kialakult sorrendet.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Pályán a Juventus és az RB Leipzig is - sport a tévében
- Fittyet hánytak a szabályokra, öt építőmunkás sérült meg – képek
- Komoly fennakadásokat okoz Ukrajnában az üzemanyaghiány
- Ezek a termékek drágultak legjobban egy év alatt
- Életveszélyes szórakozás terjed a hazai erdőkben
- Világméretű hiány jön egy fontos élelmiszerből
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


