1 °C Budapest

A főiskola csak fél siker?

Pénzcentrum
2006. október 6. 10:30

A főiskolások közül sokan gondolják úgy, hogy szükségük van még valamilyen továbbképzésre, amint az az Universitas Press Felsőoktatás Kutatóműhely által végzett közvélemény-kutatásból kiderül.

A Budapesti Kommunikációs Főiskola, a Modern Üzleti Tudományok és a Zsigmond Király Főiskola diákjai közül a többség úgy gondolja, hogy a kedvező elhelyezkedéshez szükséges a főiskola utáni továbbtanulás. Az Országos Felsőoktatási Információs Központ megbízásából tavaly tavasszal készített felmérésből kiderül, hogy hasonlóan vélekednek a természettudományi főiskolára járók is - írja a Világgazdaság.

A bölcsész főiskolások sem vélekednek másképp, azonban a képzés hosszáról már megoszlanak a vélemények. A műszaki főiskolások többsége is választana valamilyen továbbképzési lehetőséget, a legtöbben a szakterületüket szeretnék jobban megismerni, hogy később versenyképesebb tudással jelentkezzenek a munkaerőpiacon.

Ennek ellenére a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Főiskola Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar, valamint a Debreceni Egyetem Műszaki Főiskolai Kar hallgatóinak közel 50 százaléka úgy gondolja, hogy a későbbiek során elegendő lesz a főiskolai évek alatt megszerzett tudás.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
legacykft  |  2025.12.12 17:12
Mostanában egyre több helyen futok bele a felvásárlásba, mint témába. Szervezetfejlesztőként és magá...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 18. csütörtök
Auguszta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 17. 20:57