4.1%-ra lefelé módosult az amerikai GDP-növekedés - fokozódó, de nem erős inflációs nyomás
Az első felülvizsgálat során 4.3%-ra módosított GDP indexet most 4.1%-ra korrigálták az USA-ban. Ez annyit jelent, hogy a harmadik negyedévben az évesített növekedési ütem ennyit tett ki. A lefelé korrekció kis negatív meglepetést jelentett a piacnak, az elemzők továbbra is 4.3%-ra számítottak.
| eurusdcomp |
![]() |
A fogyasztási kiadások árindexe (mely a FED által leginkább követett inflációs index) 1.4%-ra módosult a korábbi 1.2%-ról. Ez továbbra sem árulkodik kiemelkedő inflációs nyomásról, de a növekedése nem tekinthető kedvezőnek.
A vállalati profitoknál az előzetes becslésekhez képest kisebb érték adódott.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az adatok összességében enyhe negatív hatást gyakorolhatnak a piacra.

-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026









