Raiffeisen: jöhet a következő kamatcsökkentés

Pénzcentrum
2005. november 11. 10:06

Pozitív meglepetésnek értékelte a mai inflációs számokat Török Zoltán, a Raiffeisen Bank elemzője. A csökkenő maginfláció véleménye szerint egyértelműen jelzi az inflációs folyamatok kedvező irányát. Az adminisztratív intézkedések miatt (ÁFA csökkentés) 2006-ban 2% alá kerülhet a fogyasztói árindex, 2005 decemberére 3% körüli érték várható.


A költségvetés oldaláról érkező kedvezőtlen hírek jó része már beépült a piaci árakba, a folyamatokat a feltörekvő piacokon uralkodó általános hangulat, a regionális történések határozhatják meg. Egy hektikus időszak (1-2 hét) után az állampapírpiac konszolidálódhat, a forint 250 Ft/euró árfolyam körül stabilizálódhat. Ebben az esetben a Monetáris Tanács 2005 decembere és 2006 februárja között újabb kamatvágásra szánhatja el magát.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2025.06.18 16:38
Nem mindig egy nagy veszekedés, hűtlenség vagy egy drámai szakítás hozza el a végét egy kapcsolatnak...
vezetoi-coaching  |  2025.06.18 10:19
Ne siesd el a választ… felnőtt fejjel én elsiettem, talán (biztos?) rosszul értelmeztem Buddha 4 nem...
hrdoktor  |  2025.06.16 14:19
A modern életvitel gyakran együtt jár a tartós stresszel, amely nemcsak a hangulatunkat, de egész sz...
coachco  |  2025.06.15 23:13
Egy mélyen bevésődött fiatalkori helyszínre visszatérni negyvenegy év után, hát, mit is mondjak......
kovacstunde  |  2025.06.07 08:00
Atomizálódnak a családok, csökken a kötődések száma és mértéke, ezzel párhuzamosan pedig növekszik a...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 18. szerda
Arnold, Levente
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?