A forint annak ellenére stabil maradt a délutáni órákban, hogy a zloty egy, a piac számára nem túl szimpatikus lengyel bejelentés hatására hirtelen gyengülést mutatott az euróval szemben. A magyar állampapírok másodpiacán ma hasonló mértékű (8-12 bp-os) hozamemelkedések következtek be, mint amekkora hozamcsökkenéseket tegnap tapasztalhattunk. eurhufcomp Kazimierz Marcinkiewicz lengyel
eurhufcomp |
![]() |
A hír hatására a zloty azonnali reakcióként mintegy 0.2%-ot gyengült az euróval szemben, de a 4-es PLN/EUR szint megfogta a lengyel fizetőeszközt. Amennyiben a kisebbségi kormány életképes lesz, és végig tud vinni 4 évet (melyet sokan kétségbe vonnak), akkor az azt jelenti, hogy a 2010-es, eddig sem bebetonozottnak tekintett 2010-es lengyel céldátum biztosan csúszást szenved.
A forint/euró jegyzések 15:57-kor 249.01-249.30-nál jártak, közel egy forinttal gyengébben a forint szempontjából csúcspontot jelentő tegnap délutáni szinteknél. Az állampapírok másodpiacán a hozamemelkedés volt a jellemző.
A legfrissebb adatok szerint a külföldiek által birtokolt állampapír-állomány újabb 28.1 milliárd forinttal 2592.9 milliárd forintra emelkedett. Három egymást követő kereskedési napon így összesen mintegy 45 milliárddal emelkedett az állomány. Az elmúlt napok forinterősödésében tehát érdemi külföldi kötvényvásárlás is meghúzódik.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.


