1 °C Budapest

Délutáni forintgyengülés, emelkedőben a hozamok

Pénzcentrum
2005. október 26. 16:51

A forint a reggeli átmeneti erősödés után a délutáni órákban enyhe gyengülést mutatott, melyben a lengyel piac húzásának szerepe lehetett. Az állampapírok másodpiacán az ÁKK által megállapított referencia-hozamok inkább stagnálást mutatnak, ugyanakkor a tegnap késő délutáni hozamokat a mostanival összevetve jól látszik a hozamemelkedés valamennyi referencia-lejárat esetében. eurhufcomp Amint

A forint a reggeli átmeneti erősödés után a délutáni órákban enyhe gyengülést mutatott, melyben a lengyel piac húzásának szerepe lehetett. Az állampapírok másodpiacán az ÁKK által megállapított referencia-hozamok inkább stagnálást mutatnak, ugyanakkor a tegnap késő délutáni hozamokat a mostanival összevetve jól látszik a hozamemelkedés valamennyi referencia-lejárat esetében.

eurhufcomp
eurhufcomp

Amint jeleztük, a piacon eltérő vélemények mutatkoznak az esetleges magyarországi kamatemelés kérdéskörében. Ami figyelemre méltó, hogy az ÁKK által közölt 3 hónapos referencia-hozam 2 bp-tal 6.14%-ra emelkedett, 6%-os irányadó kamatszint mellett. A 6 hónapos hozam 1 bp-tal 6.25%-ra kúszott fel.

2005.10.26 11:04
252 alá erősödött a forint, "nem eszik olyan forrón a kását"?

2005.10.26 14:15
Esik a lengyel piac - változatlan maradt a kamatszint (2.)

A 16:33-as állapotot összevetve a tegnapi 16:48-as hozamszintekkel az látszik, hogy a 3 hónapos hozam tegnaphoz képest stagnált (6.08%), de a 6 hónapos 9 bp-tal 6.21%-ra ugrott. A hosszabb papírok esetében 10-15 bp-os hozamemelkedések látszanak, azaz a tegnapi csökkenést ma "ledolgozta a piac".

A holnapi 5 és 10 éves államkötvény-aukciók a piaci hangulat tesztjei lehetnek.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2023.12.04 10:47
A médiában és a környezetünkben november közepétől gyakran az ideális családi ünnepek képe jelenik m...
hrdoktor  |  2023.12.04 10:06
Sokan szükséges rosszként tekintenek az üzemorvosi vizsgálatra, pedig nemcsak a munkáltató, hanem a...
hrbonbon  |  2023.12.04 00:01
HERDING CATS An idiom denoting a futile attempt to control or organize a class of entities, which a...
vezetoi-coaching  |  2023.12.03 14:09
A Linkedin-re ezzel a commenttel postoltam (és mivel az is jó lett szerintem, idemásolom, hátha vala...
perfekt  |  2023.11.28 14:18
Az anyaság kihívásokkal teli, ám lenyűgöző utazás, amely gyakran megváltoztatja az élet minden terül...
Vége az iskolai bántalmazásoknak? Magyar innováció segíthet megelőzni az ilyen eseteket

A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.

Most bárki fillérekért lecsaphat Magyarország egyik legnagyobb kincsére: érdemes sietni, hamar elkapkodják

Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.

Ismered a Ferit? Milyen Ferit? Vadiúj főzelékbár hódíthatja meg Budapestet

Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.

Súlyos rendellenesség ütötte fel a fejét a magyar iskolákban: minden tizedik gyerek érintett

Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2023. december 4. hétfő
Borbála, Barbara
49. hét
December 4.
A cookie napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárszektor Konferencia 2023
Rangos agrárdíjak az Agrárszektor Konferencián!
Sustainable World 2023
A jövő vállalatai szeptember 12-én!
Mi lesz veled magyar élelmiszer?
Ingyenes Signature rendezvény
EZT OLVASTAD MÁR?
OTTHONTEREMTÉS 2024-BEN
Jelzáloghitelek, CSOK Plusz, Babaváró és ingatlanpiaci trendek
Most nem