-9 °C Budapest

5-150 millió halott - AIDS és felmelegedés tízszeres sebességgel

Pénzcentrum
2005. október 3. 12:50

5-150 millió halottat is szedhet majd a madárinfluenza emberre veszélyes változata az Egészségügyi Világszervezet (WHO) influenzakoordinátora szerint. A halottak száma nagymértékben függ attól, hogy a járványt milyen gyorsan fedezik fel, és a kormányok erre hogyan reagálnak.

David Nabarro, a WHO járványellenes tevékenységének vezetője szerint az emberről emberre terjedő mutáns hatásait tekintve olyan lehet majd, mint a globális felmelegedés és az AIDS keresztezése, csak tízszer olyan gyorsan terjed majd.

Ázsiában már több millió szárnyast semmisítettek meg, hogy a fertőzés terjedését meggátolják. Ennek ellenére a költöző madarakon keresztül a kór nagy távolságokba is eljuthat, emiatt nem kizárt a vírus megjelenése Afrikában, a Közel-Keleten sem.

Egyelőre nincs globális akcióprogram a probléma kezelésére, de folyamatosan folyik a nemzetközi egyeztetés. Hazánkban a múlt héten oltották be többek között az egészségügyi minisztert a vírus ellen (összesen 3 védőoltást adtak be), jelenleg annak vizsgálata folyik, hogy az ellenállás kialakul-e a szervezetben. Ha igen, akkor az oltóanyag a lakosság számára is elérhető lesz.

HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 21. szerda
Ágnes
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. január 20. 20:33