A források háromnegyede gazdára talált

Pénzcentrum
2005. augusztus 9. 14:10

Két hónap alatt megduplázódott a kifizetések összege az uniós pályázatoknál. A Nemzeti Fejlesztési Terv operatív programjainak pályázatain 2004 és 2006 között elérhető, összesen mintegy 677 milliárd forint fejlesztési forrás 72 százaléka már gazdára talált. A 9 ezer 435 nyertes projektnek ennyit - vagyis 488 milliárd forintot - ítéltek oda július végéig az operatív programok irányító hatóságai.

Ez az összeg - a pályázók saját forrásával együtt - 704 milliárd forint értékű fejlesztést tesz lehetővé az ország 1628 településén.

A július végi adatok szerint 22 ezer 894 projekthez igényeltek támogatást eddig az öt operatív program pályázatain. A pályázói aktivitását jelzi, hogy a rendelkezésre álló, hároméves keretnél 78 százalékkal több támogatásra nyújtottak be eddig pályázatot.

A beérkezett pályázatok közül 17 ezer 857 esetben már döntés született, több mint 4 ezer projekt elbírálás alatt áll, és az intézményrendszer megfeszített munkájának köszönhetően ma már nem éri el a 900-at sem azoknak a beadott pályázatoknak a száma, amelyek még feldolgozás előtt állnak.

A nyári időszak ellenére is rendkívül aktív a munka a strukturális alapok forrásainak felhasználásáért felelős intézményeknél: 2005. júliusában kötötték a legtöbb szerződést és teljesítették a legtöbb kifizetést Magyarországon. A szerződéses állomány majdnem 50 milliárd, a kifizetett támogatások összege pedig mintegy 7 milliárd forinttal nőtt az előző hónaphoz képest. Így július végére 6 ezer 505 nyertes pályázó már rendelkezett támogatási szerződéssel, a tényleges kifizetések - vagyis a pályázóknak átutalt fejlesztési források - összege pedig az elmúlt két hónap alatt teljesített, több mint 14 milliárd forinttal immár elérte a 28 milliárd forintot. Ez pedig nem jelent mást, mint hogy 353 település 1185 nyertes pályázójának már érkezett európai uniós fejlesztési forrás a bankszámlájára.

HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 19. vasárnap
Emma
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?