A Reuters által megkérdezett 13 elemző közül 11 50 bp-os, még 2 elemző 25 bp-os vágás mellett tette le a voksát a mai körkérdés során. Ennek fényében a jegybanki alapkamat a február 21-i (jövő hétfői) kamatdöntést követően 8.5%-ra csökkenhet. Ez azt is jelenti, hogy a Monetáris Tanács már az ötödik egymást követő hónapban 50 bp-tal mérsékli az irányadó két hetes betéti ráta szintjét. A jövő hétfői kamatmeghatározó ülésen várhatóan már a négy új Monetáris Tanács tag is részt vesz.
A kamatcsökkentési várakozások szempontjából irányadó lehet még a csütörtökön megjelenő januári inflációs adat, illetve a pénteken közzétételre kerülő februári széleskörű Reuters-poll is.
A januári pénzromlási ütem a várakozások szerint 4.5%-ra csökken a decemberi 5.5%-ról, melyben a 2004. januári indirekt adóemelések kieső bázishatásai komoly szerepet játszanak.
A jegybank múlt pénteken tette közzé a január 24-i kamatmeghatározó ülés jegyzőkönyvét, melyben mind a 9 tag 50 bp-os kamatcsökkentés mellett tette le a voksát, azonban többen is jelezték, hogy ezt követően az eddiginél is körültekintőbben kell határozni az irányadó rátáról. Többen felhoztak érveket egy 25 bp-os vágás mellett is. A jegyzőkönyv üzenete szerint a kamatpolitika szakaszhatár közelébe érkezett.
2005.02.11 14:03
MNB: szakaszhatár közelébe érkezett a kamatpolitika
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


