Némileg rendeződni látszik a helyzet Ukrajnában, ugyanakkor a válság egyelőre nem múlt el. A fejlemények: véget ért a kijevi kormányépületek blokádja, megreformálják az alkotmányt, az elnöki hatáskörök gyengülnek, a kormányfő szerepe felértékelődik, átalakul a helyi közigazgatás rendje a főügyészt menesztették, a Központi Választási Bizottságot feloszlatták.
Úgy tűnik sikerül békés mederbe terelni az ukrajnai eseményeket. December 26-án megismétlik az elnöki választások második fordulóját, ahol nagy valószínűséggel Viktor Juscsenkót választják elnökké. Elképzelhető, hogy Viktor Janukovics jelenlegi kormányfő már nem is indul az elnöki tisztségért, mely minimálisan növeli annak a valószínűségét, hogy emiatt talán kevesen mennek el szavazni, ezzel érvénytelen lesz a választás. Ekkor Leonyid Kucsma mandátuma hosszabbodna meg. Erre kevés az esély.
Egyfajta alku lehet a jelenlegi kormányerők és az ellenzék között, hogy átalakul az alkotmányos rend. Akormányfő szerepe a korábbiakhoz képest lényegesen erősebb lesz, míg az elnök jelentősége csökken.
A jövőben a kormány a parlament ellenőrzése alá kerül. A kormány tagjai a parlament előtt esküsznek fel. Ezzel párhuzamosan számos főtisztviselőt a parlament választ. Ilyenek a nemzeti bank elnöke, az állami vagyonügynökség vezetője és a médiahatóság irányítója. A helyi közigazgatás irányításában is változások történnek, csökken a kerületi adminisztrációk vezetőjének hatásköre.
A legvalószínűbb forgatókönyvnek jelenleg az látszik, hogy Juscsenkót december 26-án elnökké választják, Janukovics pedig marad kormányfő megnövelt hatáskörrel. A mostani események tagadhatatlan eredménye, hogy Ukrajna közelebb került a parlamentáris demokráciákhoz, ugyanakkor továbbra is jelentősek a hiányosságok. Az orosz befolyás szerepe a korábbiaknál kisebb lehet (ez egyfajta demonstratív hatással is lehet a volt szovjet utódállamok számára is), ugyanakkor részben a gazdasági függés miatt nem tűnik el.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
-
Az élelmiszer-infláció letöréséhez nem elég a 6 árharcos multi élelmiszerlánc (x)
Az élelmiszer-inflációban jelenleg gyengülés tapasztalható, amiben a multinacionális élelmiszerláncok árpolitikája is fontos szerepet játszik.
- "Adományügyi" csatározás és büdzsémódosítás a Fővárosi Közgyűlés őszi nyitóülésén
- Szlávik János: már nem is a koronavírus a legnagyobb probléma, hanem a hosszú Covid
- Nagy Márton havi jelentéseket kér az olajár alakulásáról
- Már a jegybank is komoly veszélyt lát az adathalászok tevékenységében
- Szijjártó Péter: részesülni akarunk a rendkívüli nukleáris technológiai fejlesztésekből
- Karácsony Gergely: a bíróság megtiltotta a kormánynak, hogy több pénzt emeljen le a főváros számlájáról
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


