Újabb kamatemelést várnak a FED-től a piaci szereplők a Nyíltpiaci Bizottság mai ülésén. A pénteki kedvezőtlen munkaerőpiaci adatok bár hűtötték a várakozásokat, az 1.25%-on álló federal funds rate továbbra is rendkívül alacsony a 2% feletti infláció mellett. A következő kb. fél évben a piaci határidős jegyzések szerint összességében 75-100 bp-nyi kamatemelésre kerülhet sor.
A federal funds futures jegyzésekből számított implicit kamat szerint közel 70% a valószínűsége annak, hogy a Nyíltpiaci Bizottság ma 25 bp-tal kamatot emeljen. A federal funds rate célértéke jelenleg 1.25%-on áll, így a célérték 1.5%-ra nőhet. Az idei évben a piaci árazás szerint további 50-75 bp kamatemelésre van esély, melyet a következő év elején további 25-50 bp követhet.
Az idei év elején a kamatemelési várakozások lényegesen erősebbek voltak, ugyanakkor azóta a gazdasági növekedés jóval közelebb került a fenntarthatónak vélt szinthez. A lassulás egyik legfontosabb oka a fogyasztói kereslet dinamikájának mérséklődése volt, mely megkérdőjelezi azokat a nézeteket, melyek erről az oldalról számítanak jelentősebb inflációs nyomásra az amerikai gazdaságban. A munkaerőpiacon szintén mutatkozott némi élénkülés, ugyanakkor a múlt pénteki adatok már elbizonytalanítóak voltak.
Az alábbi ábrán a federal funds futures-ökből számított implicit kamatpálya látható. Alább szerepeltettük a következő hónapok FED üléseinek időrendjét is jelezve, hogy mikor milyen kamatdöntésre számítunk.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Itt a sírig tartó munka: rengeteg magyar nyugdíjas kénytelen újra dolgozni, ennyit keresnek 2022-ben
A magas infláció és a munkaerőhiány mellett egyre több nyugdíjas tér vissza a munkaerőpiacra.
Az alig egy hónapja indult első hazai közösségi piactéren már meg is vannak az első sikeres projektek.
A pénzügyi szakértők most elmondták, milyen tippekkel spórolhatunk.
A magyar piacon is megjelennek az enyhén alkoholos, gyümölcsös italok, egy felmérésből pedig kiderült, hogy a fiatalok különösen nyitottak ezekre az alkoholos frissítőkre.
Sokan gondolják, hogy teljesen tudatosan szervezik a pénzügyeiket, és nem értik, hogy hova folyik a pénzük a hónap végére.
-
Erre figyeljünk, ha idén a lakásfelújítás lesz a nyaralásunk
Ma már nem csak az otthonunk, gyakran a munkahelyünk is a lakás.
-
Ez a KKV-k nagy lehetősége: íme 3 érv, hogy kipróbáld a közösségi finanszírozást (x)
Ha érdekel a közösségi finanszírozás, akkor nagy valószínűség szerint ennek fő oka a tőke nem tradícionális módon történő előteremtésének lehetősége.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


