41 ezer ügyfél esetében 110 milliárd forintnyi hitel-átsrukturálást végzett el eddig az OTP. Nyugodtan alhatnak a bank ügyfelei, ezt bizonyítja, hogy Tier1 tőkemutatója alapján a második helyen végzett a múlt pénteken befejeződött európai stresszteszteken, 91 bank versenyében - mondta ma reggel Pongrácz Antal, a bank vezérigazgató-helyettese.
Számtalan stresszteszt létezik, a múlt pénteken nyilvánosságra hozott csak egy volt a sok közül. A paramétereket ismerve semmivel sem volt gyengébb, mint amit az Amerikai Egyesült Államokban végeztek - mondta Pongrácz Antal a Magyar Televízió Ma Reggel című műsorában. A bankok versenyében sokféleképpen meg lehet méretni a bankokat, ezek közé tartozik a tőkemegfelelés, ezen belül a Tier1 tőkemutató alapján történő összehasonlítás. 16.2%-ával az OTP a második helyen végzett a stresszteszten, büszke erre a bank - húzta alá Pongrácz.
Az OTP filozófiája a konzervatív hitelezés és a prudens tartalékképzés a rövid távú nyereség hajszolása helyett - fejtette ki a vezérigazgató-helyettes. Ezen túlmenően az OTP már három éve nem fizet osztalékot, nyereségét tőkehelyzete megerősítésére fordította. A bedőlt, bedőlni látszó hitelek átsrukturálása (adósvédelem) kifutási időt, levegőt adott a bank adósainak, ez az OTP esetében 110 milliárd forintot, 41 ezer ügyfelet jelent.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








