Az OTP Bank stabil forint- és devizaforrásai bázisán a támogatott és piaci kamatozású forinthitelek széles körét nyújtja, és továbbra is folyósít deviza alapú hitelt. Ugyanakkor a nemzetközi pénzpiaci helyzet hatására és a kedvezőtlen reálgazdasági folyamatok miatt módosít a hitelhez jutás feltételein és a kamatmértékeken.
A legnagyobb hazai hitelintézet árazási testülete differenciált mértékű kamatváltoztatásról döntött a lakáscélú és a szabad felhasználású változó kamatozású kölcsönök körében, a módosítások november elejéig lépnek hatályba.
Az OTP Bank eddigi, markánsan konzervatív hitelezési gyakorlatát jól tükrözi a hitelportfolió stabil minősége. Ugyanakkor a bank tovább kívánja erősíteni a biztonságot azzal, hogy a piaci átlagot meghaladó eddigi hitelfedezettséget megnöveli, egyben kiterjeszti az árfolyam-garanciát és a forintban fix törlesztést.
Ismeretes, hogy a bank vezetése korábban jelezte, hogy újragondolja a "valutaváltó", úgynevezett Világhitel piaci összefüggéseit. Ez a konstrukció a továbbiakban csak a privát banki szerződéssel rendelkező ügyfelek számára érhető el.
Forrásoldalon az őszi, október 31-ig tartó megtakarítás-ösztönző program keretében rövid és hosszabb időtávokon realizálható attraktív hozamoknak köszönhetően az elmúlt hét végéig több mint 60 milliárd lakossági forrás áramlott az akciós forint- és devizabetétekbe. A 6 havi euró betétlekötésnél az elérhető legmagasabb kamat évi 5%. A program október 14-ével új elemmel, a 9 hónapos betétlekötés lehetőségével bővült, amelyre összeghatártól függetlenül, évi fix 9%-os kamatot fizet a bank. A programszerű megtakarítás-ösztönzés a téli hónapokban is folytatódik, és a közeljövőben új, speciális tőkevédett konstrukció is elérhető lesz a bankcsoportnál.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Forrás: OTP Bank Médiakommunikációs Osztály
Kármán András bejelentése: hozzányúlnak a kamatstophoz, erre készülhetnek az érintett lakáshitelesek
Kármán András pénzügyminiszter bejelentette, hogy 2026. szeptember 30-án végleg megszűnik a lakossági jelzáloghitelek kamatstopja
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







