Drágult a lakáshitel

Pénzcentrum
2006. április 28. 16:00

Megugrott az OTP-nél a 2001 augusztusa és 2003 júniusa között jelzáloglevél kamattámogatással felvett forráshitelek kezelési költsége, mely korábban évi 2%, de maximum havi 9 ezer forint volt.

Megugrott az OTP-nél a 2001 augusztusa és 2003 júniusa között jelzáloglevél kamattámogatással felvett forráshitelek kezelési költsége, mely korábban évi 2%, de maximum havi 9 ezer forint volt - írja a Magyar Hírlap.

Az idén január 15-én a bank eltörölte a felső korlátot, mely csak a privátbanki ügyfeleknek maradt meg, de ott is 18 ezer Ft-ra emelkedett.

Az OTP illetékesei szerint a változás 128 ezer hitelfelvevő közül 32 ezret érint, az emelésre pedig azért volt szükség, hogy a kölcsönök feltételei hasonlóvá váljanak a 2003. június 15-e után felvett hitelekéhez.

A szerződések zöménél, 26 ezer ügyfélnél a változás 1,000 - 7,700 forintos törlesztőrészlet emelkedést okoz, kb. 15 ezer ügyfélnél azonban, akik 15 milliónál több hitelt vettek fel, a többlet meghaladhatja a 10 ezer forintot is.

A drágulás azokat sem kerüli el, akik ötéves kamatperiódust választottak, a forráshitel szabályzata szerint ugyanis a kezelési költség bármikor változhat.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 21. 19:56
Nem hosszabbította meg a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a Hazajáró című honi...
Kasza Elliott-tal  |  2026. július 21. 18:12
Megvisel ez a hosszú trade a MARA-ban, már többször majdnem eladtam, amikor egy-egy lokális csúcson...
Holdblog  |  2026. július 21. 17:09
Egy ország egészségügyének minőségét nemcsak az mutatja meg, meddig élnek az emberek, hanem az is, h...
Bankmonitor  |  2026. július 20. 15:23
Amikor a kritikus betegségek - például a rákos megbetegedések, a szívinfarktus vagy a stroke - kerül...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 22. szerda
Magdolna
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?