A zalai borvidék borászai komoly kihívásokkal néznek szembe: az aranyszínű sárgaság fitoplazma fertőzés 2025-ben több mint 215 ezer szőlőtőkét tett tönkre.
Ezen a magyar vidéken bújt el a világ zaja elől a milliárdos feltaláló: bámulatos villája lett + Videó
Ő itt Somody Imre! Ha ittál valaha plussz pezsgőtablettát, azt neki köszönheted. 31 évesen a rendszerváltás után a gazdasági elit egyik meghatározó figurája lett, majd számos cégalapítás és vállalkozás után a pénz által vezérelt világtól megcsömörlött és visszavonult. Most megmutatta mesébeli illő csodaszép birtokát, amit a Gödöllői-dombságon építtetett fel. Kukkantsatok be ti is!
Somody Imre pályafutása mesébe illő történettel kezdődött 1988-ban. Harmincegy éves volt, amikor megalapította a Pharmavit Rt.-t, piacra vitte a Plussz pezsgőtablettát, ami milliárdossá tette. Létrehozta a Misszió Egészségközpontot Veresegyházon, alapítója lett a Bolyai-díjnak, megvásárolta azt a házat a pesti Károlyi Mihály utcában, ahol a hajdan híres Centrál Kávéház működött és azt újra megnyitotta. Esélyes volt az egészségügy miniszteri posztra. Volt „Az év menedzsere”, „Az év embere”, elnyerte a George Washington-díjat, a Magyar Üzleti díjat. Aztán jött egy időszak, amikor úgy érezte, minden összeomlik körülötte. Család, egészség, üzleti világ. Milliárdokat vesztett. Új családot alapított, megtért, hívővé vált, meggyógyult és őstermelő lett.
Most családjával él békességben egy birtokon a Gödöllői-dombság lankái között. A következő vlogban ő meséli el ennek a páratlan modern villának a történetét:
Friss bűntérkép: ezek a legveszélyesebb települések ma Magyarországon – a te lakhelyed is rajta van?
Tippeljetek, 2025-ben hol volt a legveszélyesebb élni Magyarországon: Budapesten, Heves megyében vagy Jászapáti környékén? A HelloVidék most utánajárt,
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Több mint 22 milliárd forintot takarítottak meg a magyarok tavaly a Lidl Plus-al
A magyar vásárlók 85%-a minden vagy majdnem minden vásárlásnál használja a hűségkártyáját vagy mobilalkalmazását, míg mintegy 60%-a több programot is aktívan igénybe vesz.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







