A 33. héten a koronavírus örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagkoncentrációja újra csökkent. Hozzátették: a legtöbb helyszínen stagnáló tendencia tapasztalható.

A koronavírus még mindig itt van köztünk: ezekben a városokban a legdurvább a helyzet

MTI
2023. augusztus 24. 14:09

Újra csökken a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a honlapján csütörtökön.

Azt írták: a 33. héten a koronavírus örökítőanyagának szennyvízben mért országos átlagkoncentrációja újra csökkent. Hozzátették: a legtöbb helyszínen stagnáló tendencia tapasztalható.

Emelkedés Békéscsabán és Debrecenben látható, míg csökkenés jellemző Kecskeméten, Szegeden, Szombathelyen és Veszprémben.

A koncentráció Szolnokon az "alacsony", Budapesten és a Budapest környéki agglomerációs településeken, valamint Pécsett az "emelkedett", a többi 16 településen pedig a "mérsékelt" kategóriába sorolható

- írták.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. július 30. csütörtök
Judit, Xénia
31. hét
Július 30.
Barátság világnap
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 29. 20:57