Közelkép a tőzsdei chartról és az aggódó hangulatról sötét háttéren.

Nagyot ment ma a budapesti tőzsde: ismét történelmi csúcs lett a vége

MTI
2024. november 18. 18:04

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1481,89 pontos, 1,91 százalékos emelkedéssel, 79 253,01 ponton új történelmi csúcson zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 27,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Muhi Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: bizonytalan hangulat uralkodott az európai tőzsdéken, a budapesti tőzsdén viszont jó volt.

Ismertette: az OTP húzta a BUX-ot: közel 4 százalékkal, kiugró forgalomban emelkedett a papír ára. A Morgan Stanley 20 400 forintról 27 ezer forintra emelte az OTP Bank 12 havi célárfolyamát, ez generált kiugró érdeklődést.

Az OTP-részvények ára 800 forinttal, 3,81 százalékkal 21 800 forintra, történelmi csúcsra nőtt, forgalmuk 23,0 milliárd forintot tett ki. A Mol 32 forinttal, 1,21 százalékkal 2674 forintra erősödött, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 1,52 százalékkal 1206 forintra emelkedett, forgalma 466,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 30 forinttal, 0,28 százalékkal 10 670 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A BUMIX 6866,27 ponton zárt hétfőn, ez 1,29 pontos, 0,02 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. április 8. 16:11
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége új elnököt keres az Etikai Bizottság élére, miután a tavaly m...
Kasza Elliott-tal  |  2026. április 8. 14:35
Az áprilisi Top 10 hatodik helyezettje, a chartja nagyon tetszik, egy elemzést feltétlenül megérdeme...
Bankmonitor  |  2026. április 8. 12:15
A tavasz beköszöntével nemcsak a természet, hanem a használtautó-piac is felébred. Ez az az időszak,...
Holdblog  |  2026. április 8. 10:17
Legutóbbi írásom kapcsán felmerült, hogy ugyan miért ne lehetne az európai futball is olyan, mint az...
NAPTÁR
Tovább
2026. április 9. csütörtök
Erhard
15. hét
Április 9.
Unikornis világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. április 8. 21:00