Tízéves csúcs közelébe emelkedett a magyar munkanélküliség 2026 elején, igaz, EU-s szinten ez még nem ad aggodalomra okot, de a trend ijesztő.
Vegyesen alakult a forint árfolyama hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest: az euró és a dollár jegyzése enyhén emelkedett, a svájci frankkal szemben viszont a forint 0,1 százalékkal erősödött.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 389,50 forinton jegyezték a péntek esti 389,46 forint után, a dollárt pedig 361,78 forinton 361,67 forint után. A svájci frank jegyzése 399,30 forintra csökkent 399,78 forintról. Hétfő reggeli jegyzésén a forint erősebben áll az egy héttel korábbi kezdéshez képest, 0,7 százalékkal az euróval, 1,4 százalékkal a dollárral és 0,5 százalékkal a svájci frankkal szemben. Az év eleje óta a forint az euróval és a dollárral szemben gyengült, 1,6 százalékkal az euró és 4,1 százalékkal a dollár ellenében. A svájci frankkal szemben a forint 3,2 százalékkal áll erősebben az év elejinél.
-
Meghívó a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége közgyűlésére (x)
A Munkaadók és Gyáriparosok Szövetségének soron következő közgyűlése
-
Az élelmiszerek 80 százalékát hazai forrásokból szerezzük be (x)
A legtöbb szempontból magyarok a kiskereskedelem óriásai
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








