Az áruházak a sztrájk alatt végig nyitva tartottak, pénteken csak a budaörsi árukiadó zárt be idő előtt.
Egy lépéssel közelebb kerültek a bérmegállapodáshoz a BKV-nál, online tárgyalás keretén belül ültek egy asztalhoz a munkáltatói és a munkavállalói oldal képviselői, hogy folytassák a 2022-es béremelés részleteivel kapcsolatos egyeztetéseket.
A BKV Zrt. vezetése által az érdekképviseletekhez eljuttatott megállapodás-tervezet legfontosabb eleme a 15 százalékos általános alapbéremelés. A mai tárgyalás során elkezdődött a megállapodás-tervezettel kapcsolatos részletes egyeztetés.
A menedzsment szándéka az, hogy a végleges megállapodás fejezze ki a Társasággal régóta lojális munkavállalók iránti megbecsülést. Ugyanakkor vonzóvá kell tenni a vállalatot a munkaerőpiacra újonnan belépők számára - végzettségük szintjétől függetlenül -, hogy minden munkakörben biztosított legyen az utánpótlás a BKV-nál. A munkavállalók érdekében a cégvezetés elkötelezett a megállapodás mihamarabbi aláírása mellett.
-
Mutatjuk, mi a grillszezon sztárja 2026 nyarán: keresik az izgalmas ízeket a magyarok
A tarja mellé zöldség és vegán burger is kerül: átalakulóban a grillszezon.







