Kinyílt a magyar álláskeresők szeme: jókora bérigénnyel érkeznek az interjúkra
A pandémia kezdete óta évről évre emelkedik a munkavállalói nettó bérigény Magyarországon. Mutatjuk, hogy mennyit kérnek el a munkakeresők jelenleg.
A pandémia kezdete óta évről évre emelkedik a munkavállalói nettó bérigény Magyarországon. Mutatjuk, hogy mennyit kérnek el a munkakeresők jelenleg.
Munkavállalói részvényprogramot indít az Ersta Bank. A jogosult dolgozók 350 euró értékben kapnak a pénzintézet értékpapírjaiból, amivel ők is munkavállalóvá vállnak.
2020 és 2021 jelentőségteljes üzleti változásokat hozott, ami nem csak azt írta át, hogy milyen a kapcsolatunk a munkával.
A munkaerő-kölcsönzők az utóbbi években nem csak az munkaadók körében népszerűek, hanem egyre több álláskereső is igénybe veszi a szolgáltatásaikat.
Mostanra már a távmunka egyes formáinak lehetősége jelentős arányban alapvető igénnyé vált a munkavállalók részéről.
A hazai vállalkozásoknak mindössze egyharmada foglalkoztat megváltozott munkaképességű (MMK) munkavállalókat
Újra a járvány előtti szinten, 32 százalék volt az átlagos fluktuáció Magyarországon 2021-ben. A fehérgalléros dolgozók között is nagymértékben emelkedett az elvándorlás.
A LEGO lett a legvonzóbb magyar munkáltató 2021-ben Magyarországon, a tavalyi győztes Samsung most ezüstérmes, a Mercedes-Benz pedig megvédte harmadik helyezését.
A HIPA befektetőket szervez a Tungsram létszámcsökkentésével érintett településekre.
Ismét a járvány előtti szinten áll a magyar munkavállalók optimizmusa, a két évvel ezelőtti kora tavaszi időszak mélypontjához képest.
Kiteljesedési lehetőséget, boldogságot, értékeket, rugalmasságot és fejlődési lehetőséget várnak a fiatalok a cégektől.
Nemcsak a fővárosban, hanem például Somogy, Tolna, Zala, és Vas megyékben is jelentős a munkaerő-kereslet. Még Nógrádban is 14 százalékkal több hirdetést adtak fel.
2022. januári létszámadatok alapján vették sorba a legnagyobb magyarországi foglalkoztatókat.
Mély nyomot hagyott a munka világán a két éve tartó tömeges hibrid és távoli munkavégzés.
Az álláshirdetések 95 százalékában nem szerepel a bérezés, pedig akár másfélszer több jelentkezőt jelentene.
Ugyanaz a betanított munkás 2021 decemberében 454 ezer forintot keresett, 82 százalékkal többet, mint három évvel korábban.
Irányadó becslések szerint jelenleg 50 000 és 70 000 fő közé tehető a hazánkban dolgozó ukrán nemzetiségű munkavállalók száma.
Az orosz cég helyi képviselője szerint erőfeszítéseket tesznek a helyzet rendezésére.
Sok jelöltet vonz a skandináv munkakultúra a cég elmondása szerint, ahol a fluktuáció is kisebb, mint más üzletekben.
Nem a magyarok a leghűségesebb munkavállalók Európában, a statisztikák alapján ugyanis elég keveset maradunk egy munkahelyen.