Injection with insulin pen

Allergiások, figyelem! Ingyenes lesz ez az életmentő gyógyszer Magyarországon

2022. május 20. 18:45

16-20 ezer forintos gyógyszert kaphatnak meg ingyen a súlyos allergiában szenvedők, az úgynevezett EPIPEN életet menthet, immáron pedig TB támogatott gyógyszer lett.

TB támogatott lett az EPIPEN, azaz az adrenalin injekció – adta hírül az RTL Híradó. A riportból kiderült, az életmentő gyógyszer eddig 16-20 ezer forintba került, és egy, súlyos allergiában szenvedő egyénnek 2 darabot mindig kellett magánál tartania. Ezeknek az injekcióknak pedig 1 év volt a szavatossági ideje. A TB-változás májustól él, és akinek már volt anafilaxiás sokkja, az ezentúl ingyen kapja a gyógyszert, aki pedig veszélyeztetett, az 70 százalékkal olcsóbban veheti majd meg a gyógyszert az eredeti árához képest.

Mint ismeretes, januárban egy 7 éves kisfiú belehalt súlyos allergiás rohamába, amit egy mogyorós tortaszelet okozott. Szakértők szerint a kisfiú életét egy EPIPEN injekció megmenthette volt, mégpedig azért, mert ennyire súlyos allergiás reakció esetén csak ezek az adrenalin injekciók tudnak segíteni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. május 26. kedd
Fülöp, Evelin
22. hét
Május 26.
Nemzetközi tejnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?